Wiedza o kulturze

Wiedza o kulturze jest przedmiotem, na którym nie wystarczy opowiedzieć o historii kultury, nurtach w sztuce, czy przybliżyć sylwetek ważnych osobistości. Kulturę trzeba poczuć, zobaczyć. Dlatego nauczyciel, który chce zaangażować i zainteresować uczniów tą tematyką powinien mieć do dyspozycji różnego rodzaju pomoce szkolne, a tych nie brakuje w naszej ofercie. Przygotowaliśmy propozycje dla nauczycieli prowadzących różne przedmioty, w tym wiedzę o kulturze.

Jakie materiały pomocnicze na wiedzę o kulturze?

Teoretyczne podstawowe treści są w podręczniku, ale nie zawsze są dla młodzieży ciekawe. Dodatkowe pomoce powinny być barwne, obfitować w różnego rodzaju zdjęcia i reprodukcje. Dobrą propozycję stanowią kolorowe plansze z opcją powieszenia na ścianie bądź tablicy. Przygotowaliśmy szeroki wybór materiałów tego typu, które znajdą swoje zastosowanie w każdej klasie. Do wyboru są m.in. plansze ilustrujące poszczególne nurty w sztuce jak surrealizm, czy impresjonizm. Są też plansze poświęcone kulturze i sztuce średniowiecza, baroku, czy renesansu. Na większości z nich są kolorowe ilustracje charakteryzujące konkretne pojęcia, ale znaleźć można też tablice, plansze, na których pokrótce przybliżone są sylwetki wybitnych Polaków.

Jesteśmy przekonani, że mając do dyspozycji takie pomoce naukowe, wiedza o kulturze będzie ciekawą i inspirującą lekcją, na którą młodzież będzie przychodzić chętniej.

Wyświetlanie 1–9 z 31 wyników

Shopping Cart