Plastyka Sztuka

Wyświetlanie 1–24 z 32 wyników

Przedmioty artystyczne kształtują w dzieciach wrażliwość na piękno, kreatywność i poczucie estetyki. Chociaż lekcji plastyki jest w szkole znacznie mniej aniżeli przedmiotów ścisłych, to uczniowie rozwijają wiele umiejętności miękkich. Warto, by nauczyciele sięgali po plansze dydaktyczne, dzięki którym sztuka będzie jeszcze ciekawsza i angażująca. Pomoce naukowe przydatne na plastyce znaleźć można w naszej ofercie.

Pomoce dydaktyczne plastyka – czemu dobrze po nie sięgać?

Każdy przedmiot jest ciekawszy i łatwiej przyswoić wiedzę, kiedy podczas lekcji stosuje się dodatkowe materiały. Pomoce szkolne można wykorzystać także na plastyce, przez co sztuka stanie się fascynującą przygodą. Być może wśród uczniów będą tacy, którzy właśnie dzięki nietuzinkowo prowadzonym lekcjom będą chcieli podążać w tym kierunku. Pomoce dydaktyczne na plastykę pomogą usystematyzować wiedzę na temat nurtów w sztuce i znanych artystów wraz z ich dziełami.

Materiały Wizualne: Ilustracje i reprodukcje dzieł impresjonistów, takich jak Claude Monet czy Pierre-Auguste Renoir, pozwolą uczniom zanurzyć się w atmosferze tego nurtu i zrozumieć jego cechy charakterystyczne.

Reprodukcje Dzieł: Przedstawienie uczniom barokowych arcydzieł, takich jak prace Caravaggia czy Berniniego, pozwoli im zrozumieć dramatyzm i ekspresję tego okresu.

Wykorzystanie pomoce dydaktycznych z plastyki pozwoli uczniom nie tylko lepiej zrozumieć różnorodne nurty w sztuce, ale również nauczyć się kreatywnego wyrażania siebie poprzez sztukę. Dzięki temu uczniowie będą mieli okazję odkryć i docenić bogactwo światowej sztuki oraz być może odkryją w sobie pasję do tworzenia własnych dzieł.

Pomoce szkolne na plastykę w naszym sklepie

Różnego typu pomoce szkolne poświęcone sztuce można znaleźć w naszym asortymencie. Są zestawy z nagraniami DVD, jakie poświęcono takim znakomitościom jak Caravaggio czy Picasso, plansze poświęcone sztuce polskiej albo plansze, na których przejrzyście pokazano twórczość średniowiecza.