Motoryka

Wyświetlanie 1–24 z 64 wyników

Pod pojęciem małej motoryki kryją się ruchy rąk i palców o niewielkim zakresie. Od tego, na jakim poziomie jest motoryka, zależy wykonywanie czynności związanych z precyzją i zręcznością jak zapinanie guzików albo pisanie. Nie jest to coś, z czym dziecko się rodzi, a jeśli obszar ten nie rozwija się prawidłowo, to mała motoryka może być wyćwiczona dzięki terapii ręki.

Kiedy sprawdzą się pomoce rozwijające motorykę małą?

Dobry terapeuta prowadzący dziecko, a także stosowane pomoce naukowe sprawią, że motoryka mała będzie stopniowo się poprawiać. Obserwując, że dziecko niechętnie sięga po klocki, nie bawi się nimi, jego obrazki nie są na zbliżonym poziomie, co rówieśników, warto odwiedzić specjalistę. Najlepiej zrobić to jeszcze zanim maluch pójdzie do szkoły. Pomoce rozwijające motorykę małą pomogą wykształcić umiejętność trzymania przyborów, czy poprawne pisanie, które niezbędne jest już od pierwszej klasy.

Oferowane przez nas pomoce dydaktyczne – motoryka mała

Chcemy, aby nasza oferta była wsparciem dla rozwoju dzieci w różnych obszarach, stąd powstała kategoria motoryka mała, gdzie dostępne są zestawy do ćwiczeń ręki. Do wyboru są m.in. nabieraki, chwytaki, pęsety, cymbałki, przyciski dźwiękowe i wiele innych. Jesteśmy przekonani, że sprawdzą się one w gabinecie terapeutycznym i podczas samodzielnych ćwiczeń w domu.